Türkiye' nin En Profesyonel Hazırlık Kursu 05317623740 akademistbesyo@gmail.com

BESYO NEDİR, AÇILIMI VE ANLAMI

Beden Eğitimi Ve Spor Yüksekokulu ‘nun kısaltılmışıdır. Yüksekokul olmasına rağmen 4 yıllık eğitim verilmektedir. Toplumumuzda Spor Akademisi olarak da bilinen BESYO yurtdışında Physical Education and Sport Department (Fiziksel Eğitim ve Spor Bölümü) olarak geçmektedir.

AKADEMİST BESYO HAZIRLIK KURSU OLARAK SİZLERİ

Fiziksel Uygunluk testlerine tabii tutarak ve yaklaşık 8 aylık bir spor eğitimiyle, temel motorik özelliklerinizi ve performans veriminizi en üst noktaya taşıyoruz. Ayrıca yetenekleriniz doğrultusunda sizin için en doğru üniversite seçimlerini belirleyerek sınav öncesi, esnası ve sonrasında daima psikolojik rehberlik ediyoruz. Böylelikle kazanmak uzman ekibimiz ve sistemli çalışmamızla hayal olmaktan çıkıp hayallerinizin gerçeklilikle buluştuğu salt başarılarınız oluyor sizler için.

BESYO’ LU OLABİLMEK İÇİN

YGS’ den 150 puan barajını geçtiğiniz takdirde Yetenek Sınavlarına girmeye hak kazanırsınız. YGS' den aldığınız puan 0.22 kat sayısıyla çarpılarak başarınız için bir kriter olur. Ayrıca okuldan gelen AOP puanınızda 0.11 ile çarpılarak yetenek sınavları öncesi başlangıç puanınızı belirler. YGS puanınız ve AOP Puanınız ne kadar yüksekse dilediğiniz üniversiteye girmek için o kadar şansınız artmaktadır. YGS sonrasında sizleri asıl zorlayacak olan Özel Yetenek Sınavları’ na girmek durumundasınız. Özel yetenek Sınavları, sürekli uygulama gerektiren üniversite anabilim dallarında yapılması zorunlu olan seçme sınavıdır. Her üniversitenin Özel Yetenek Sınavı farklılık gösterebilmektedir.